Miejskie Przedszkole nr 3 w Zielonej Górze
  HISTORIA WSPÓŁPRACY POLSKO - NIEMIECKIEJ
  Pierwsze spotkanie dyrektorów współpracujących przedszkoli Polska-Niemcy - 22.10.2008

Dnia 22.10.2008 roku odbyło sie spotkanie dyrektorów trzech zaprzyjaźnionych przedszkoli - Przedszkola Euro-Kita we Frankfurcie n/O, Samorządowego Przedszkola nr 3 w Słubicach oraz Miejskiego Przedszkola nr 3 w Zielonej Górze. Podczas wizyty w Słubicach i Frankfurcie ustalono hormonogram spotkań i wspólnych imprez. Podczas wizyty miałyśmy okazję uczestniczyć w imprezie pod hasłem "Powitanie Jesieni".
(dyr)
  17.12.2008r. Wigilia dzieci polskich i niemieckich w Przedszkolu nr 3 w Słubicach. Odwiedziny Starszaków w Przedszkolu Eurokita we Frankfurcie.  Wigilia polsko-niemiecka w Przedszkolu nr 3 w Słubicach - 19.12.2008

Po raz pierwszy Starszacy z naszego przedszkola uczestniczyli w wigilii polsko-niemieckiej w słubickim Przedszkolu nr 3. Na tę uroczystość przyjechały dzieci z Przedszkola EuroKita w e Frankfurcie, z Przedszkola im. Misia Uszatka w Gryfinie oraz my, z Zielonej Góry. Dzieci obejrzały Jasełka w wykonaniu 5-latków, dzieliły się opłatkiem, składały życzenia oraz wspólnie zjadły Wigilię. Następnie nasza grupa udała się do przedszkola EuroKita w Frankfurcie, gdzie dzieci zwiedziły przedszkole i bawiły sie wspólnie z dziećmi niemieckimi w najstarszej grupie, gdzie miały mozliwość konwersacji. Podczas pozegnania dzieci zostały obdarowane grami dla grupy w przedszkolu niemieckim i paczkami indywidualnymi w przedszkolu słubickim, co mile je zaskoczyło i ucieszyło. Wycieczka wszystkim dzieciom bardzo się podobała.
  Udział naszych nauczycielek w
III - CIEJ OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI PRZEDSZKOLI IMIENIA MISIA USZATKA,
która odbyła się w SŁUBICACH w dniach 21-22 marca 2009 roku.

  Wycieczka do Leśniczówki Jeziory Wysokie - zabawy interacyjne z przedszkolakami z Euro-Kita ev we Frankfurcie n/O i z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Słubicach
- 7.05.2009 .

Dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Ośrodka Ekologicznego w miejscowości Jeziory Wysokie. Tam dzieci spotkały sie ze swoimi przyjaciółmi z przedszkola we Franfurcie n/O oraz w Słubicach. Wesoły Wodzirej - Klown wraz z pomocnikiem Misiem prowadził zabawy sportowe, taneczne, generował bańki mydlane i "śnieg". Dzieci starsze obejrzały okolicę z wysokości wieży obserwacyjno - widokowej. Wszyscy zwiedzali Muzeum Przyrodnicze z okazami rośln i zwierząt. Mieliśmy też okazję obejrzeć pokaz powstawania miodu przedstawiony przez zawodowego pszczelarza. Wspólne posiłki, w tym grillowanie bardzo się dzieciom podobały, apetyty dopisały. Krótki fotorepartaż jest na kolażu poniżej, więcej zdjęć jest do obejrzenia na stronach grup. Zapraszamy.
*
Dzieciom i paniom z Przedszkola we Frankfurcie n/O bardzo się zabawa w Polsce podobała. Pani dyrektor naszego przedszkola otrzymała zaproszenie dla przyszłych starszaków (6 latków - obecna grupa III) na wspólny wyjazd do Berlina we wrześniu 2009.
  WYCIECZKA STARSZAKÓW DO BERLINA - 9.09.2009

W dniu 09.09.2009r odbyła się autokarowa wycieczka grupy starszaków do berlińskiego ZOO. Dzieci z naszego przedszkola pojechały na zaproszenie kolegów z zaprzyjaźnionego niemieckiego Przedszkola Eurokita z Frankfurtu n\O. Dzieci dzielnie zniosły długą autokarową podróż. Po przyjeździe do Frankfurtu przywitały się z kolegami z Niemiec, zaśpiewały piosenkę o Misiu Uszatku i wspólnie wyruszyły do berlińskiego Zoo. W ogrodzie obejrzały wiele wspaniałych gatunków zwierzą, bawiły się na placu zabaw, zwiedziły mini-przedszkole dla zwierząt w którym mogły bezpośrednio obcować z kózkami, koziołkami. Dzieci wspólnie zjadły obiad i deser w postaci lodów. Razem z paniami podziwiały atrakcję berlińskiego ZOO niedźwiedzia Knuta. Z wycieczki wróciły pełne emocji i wrażeń. Na pamiątkę spotkania podarowały kolegom z Niemiec komplet klocków.
Prosimy obejrzeć także zdjęcia na stronie grupy IV.


  WYCIECZKA STARSZAKÓW DO LEGOLANDU W BERLINIE - 29.03.2011.
 

W dniu 29.03.2011r odbyła się wspaniała wycieczka naszych przedszkolaków do berlińskiego Legolandu.
Dzieci pojechały na wycieczkę na zaproszenie przyjaciół z niemieckiego przedszkola Eurokita e.V z Frankfurtu n/Odrą. Wycieczka dostarczyła wielu wspaniałych emocji i wrażeń. Dzieci uczestniczyły w warsztatach konstruktorskich, jeździły wagonikami lego, zwiedzały lego-dżunglę oraz rywalizowały w zabawach sprawnościowo - ruchowych. Otrzymały dyplomy i cegiełkę klocków Lego. Zwiedziły również ciekawe miejsca w stolicy Niemiec. Dziękujemy kolegom z Euro-kita za wspólną zabawę i oczekujemy ich w Zielonej Górze.(red. dyr. Marzena Kmetko)
MY W LEGOLANDZIE NA ZDJĘCIACH - W LINKU PONIŻEJ.


ZDJĘCIA Z WYCIECZKI DO LEGOLANDU - 29.03.2011

Ostatnia zmiana: 1.12.2014